Jest nam bardzo miło, że zdecydowałeś się odwiedzić naszą stronę. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem właściwej szkoły dla siebie i nie wiesz jakimi kryteriami się kierować , przeczytaj poniższy tekst a będziesz miał z pewnością większą świadomość wyboru.

1. POZIOM SZKOLENIA

Czy zastanawiałeś się dlaczego jedne szkoły mają zdawalność egzaminów na poziomie 10% a inne 50%? Czy to możliwe, że szkoły wybierają sobie samych zdolnych kursantów, a inne tych mniej utalentowanych? Oczywiście nie, szkoły dzielą się na te które „wyjeżdżają” obowiązkowe 30 godz. i pozwalają kursantom podchodzić do egzaminu państwowego oraz te którym zależy na dobrze wyszkolonych przyszłych kierowcach. Zastanów się czy chcesz być  świadomym, bezpiecznym  kierowcą czy wolisz „chodzić” na egzaminy i liczyć na to, że Ci się „uda”. Oczywiście w drugim przypadku trzeba wziąć pod uwagę, że możesz narazić siebie i otoczenie na niebezpieczeństwo.

2. CENA KURSU

Ceny kursu na terenie Wrocławia i okolic wahają się między 900 zł a 1400 zł. Możesz być pewny, że  jeżeli zapłaciłeś niewiele za kurs, to wyrównasz tę cenę dojeżdżając płatne godziny doszkalające. Przy zaniżonej cenie, szkoła zarabia jedynie na koszty, więc żeby zarobić musi wyrównać cenę godzinami dodatkowymi. 

3. ZAJĘCIA TEORETYCZNE

Pamiętaj, że im więcej wyniesiesz wiedzy z zajęć teoretycznych, tym łatwiej Ci będzie podczas części praktycznej, dlatego warto, żeby były one interesujące i prowadzone w niedużych grupach.

4. STREFA EGZAMINACYJA

Podstawowy kurs obejmuje 30 h jazd praktycznych. Nie jest to dużo czasu biorąc pod uwagę jak wiele nowych umiejętności musisz nabyć. Często kursanci wybierają szkołę, która znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania i dopiero w trakcie szkolenia uświadamiają sobie jak dużo czasu stracili na dojazdach do strefy egzaminacyjnej. Zastanów się czy nie lepiej rozpoczynać jazdy ze strefy i bardziej intensywnie wykorzystać godziny szkolenia.

5. WYBIERZ WŁAŚCIWEGO DLA SIEBIE INSTRUKTORA

Przeżycia i emocje związane z kursem są tak intensywne, że będziesz je pamiętał do końca życia, więc warto się zastanowić z jakim instruktorem chciałbyś przejść przez szkolenie. Możesz wybrać instruktora łagodnego, albo konkretnego, może to być mężczyzna lub kobieta, jednak najważniejszy jest poziom szkolenia jaki sobą reprezentuje. Większość szkół jazdy chwali się cierpliwą i profesjonalną kadrą, jednak Ty postaw na fakty. Poczytaj fora, sprawdź wyniki zdawalności albo zapytaj znajomych u kogo się szkolili.

6. BĄDŹ SWIADOMY SWOICH PRAW

Okazuje się, że jest mnóstwo osób, które przystępując do egzaminu nie znają podstawowych zadań egzaminacyjnych oraz nie wiedzą jaki zakres błędów jest na nim dopuszczalny. Większa świadomość praw i obowiązków na egzaminie w znacznym stopniu zmniejsza stres.

7. NIE UFAJ STEREOTYPOM

Na pewno nie raz słyszałeś historie o strasznych egzaminatorach w WORD-e, którzy chodzą z linijką i „czepiają się” każdej drobnostki.  Otóż, są to historie, które w obecnych czasach nie mogą mieć miejsca. Po pierwsze zadania egzaminacyjne jak i zakres błędów możliwych do popełnienia są jasno sprecyzowane. Po drugie każdy egzamin jest rejestrowany i w razie jakichkolwiek wątpliwości co do przebiegu egzaminu masz prawo się odwołać.

8. METODA NA STRES

Pamiętaj, że im większe umiejętności będziesz posiadał, tym stres na egzaminie będzie mniejszy. Jeżeli będziesz dobrze przygotowany, to na egzaminie nic nie może Cię zaskoczyć.

Teraz kilka słów o nas…

Nie bez powodu zdecydowaliśmy się nadać naszej szkole nazwę ELITA. Chcemy być lepsi od wszystkich i dać gwarancję każdemu kursantowi, że idąc na egzamin będzie najlepszy. Celem naszej szkoły jest stworzenie takiej kadry instruktorów jakiej jeszcze we Wrocławiu nie było. Możemy Ci zagwarantować, że będziemy wymagać, może się zdarzyć że pot popłynie Ci po placach albo popłyną łzy. Jednak bądź pewny, że nawet jeśli Ci się wydaje, że się do tego kompletnie nie nadajesz, to przy odrobinie Twojego zaangażowania i chęci zrobimy z Ciebie KIEROWCĘ. Pamiętaj, że wspólnie wyszkoliliśmy tysiące kierowców, mamy za sobą równie tyle historii i wspaniałych wspomnień i żadna z tych historii nie umyka naszej pamięci, bo każda z nich jest inna, tak jak różni są ludzie i ich charaktery. Możemy Ci zagwarantować, że potraktujemy Cię wyjątkowo i indywidualnie, ponieważ ta praca to nasze życie i pasja.

Mamy nadzieję, że teraz masz większą świadomość swoich oczekiwań wobec szkoły jazdy. Jeżeli zostaniesz z nami dołożymy wszelkich starań, aby sprostać tym oczekiwaniom.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. autoelita.pl